admin Únor - 2010

Jak vytvořit na fotce zajímavé pozadí, aneb špekáčky a požár prérie.

Focení makra doma v pokoji má oproti focení venku pár výhod: neprší na vás a vítr taky většinou nerozfouká focené pampelišky. Ale pak je tady jedna nevýhoda: nijak zvlášť zajímavé pozadí. Pokud ovšem nezapomenete odklidit z dohledu nějaký ten šálek s kávou, knížky, televizní ovladače a podobně. To je potom to pozadí zajímavé až moc :(

.

fotoradce1

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Po vyfocení několika takových fotek jsem si řekla, že by to chtělo něčím vylepšít. Nějakými světelnými odrazy třeba. Tak jsem se porozhlédla po něčem co odráží, nebo spíš láme, světlo a první co mně napadlo, byla křišťálová váza. Dala jsem ji na stůl (s patřičnou opatrnosti, protože je starší než já), před ní jsem položila nějaké to peříčko. Lampičku, kterou používám při focení, jsem nasměrovala tak, aby svítila částečně na „objekt” částečně na vázu.

No a na pár dni mně to chytlo. Místo vázy jsem vyzkoušela i jiné skleněnosti (nejlepší výsledky byly se stínitkem od lampičky).

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

U některých fotek jsem použila blesk u jiných ne. Zkoušela jsem taky svítit nejen z boku, ale i zezadu přes to sklo, ale nebylo to ono. Baterka se rychle vysvítila a svítí slabě a lampička zase svítí moc silně.

Naštěsti jsou tu kolegové s fotorádce, kteří občas člověka inspirují a ani o tom nevědí. Ve vyhodnocení červencové výzvy Cukřenka popisuje, že na focenou travinu svítila svíčkou.

Svíčkou?!

To není špatný nápad!

Tak jsem to taky zkusila.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Myslím, že se mi povedlo pár zajímavých fotek. Třeba ta, co jsem ji nazvala „Požár prérie”, ale podle fotokolegů šlo spíš o opekání špekáčků.

Samozřejmě všechny fotky jsou potom ještě upravené v editoru.

Autor: Maryla

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Magazín Sluvko

.

komentář:

Citáty

hledat

4 sluvka

Video

REKLAMA

CENTRUM MODY

O nás

MAGAZÍN.SLUVKO.CZ - Magazín pro dobrou náladu a inspiraci. Čti, přispívej, komentuj a diskutuj v rubrikách s články, recepty, fotogalerie, srandičky, zajímavosti, tvoje dovolená a dalších, nebo přehraj a přidej video, vař s videorecepty. Podrobnosti a kontakt na stránce O NÁS