admin Květen - 2010

Dokonalá funkčnost octa jako čisticího prostředku je hospodyním známa již od nepanšti.

Ocet má vysoké čisticí a desinfekční účinky díky přírodním rozpouštědlům, které obsahuje.

RinGO je přírodní octový čistič, který je speciálně upraven pro universální úklid domácnosti.

Nyní je ocet vybaven zvýšenou koncentrací s přírodním aroma jablko a broskev.

Kromě snadnější a rychlejší údržby vaši domácnosti jedním prostředkem to znamená úsporu pro domácí rozpočet a šetrnost k životnímu prostředí.

 • Perfektně čistí a odstraňuje usazeniny vodního kamene
 • Široké využití v domácnosti
 • Velmi nízká cena oproti ostatním čističům
 • Na přírodní bázi – bez saponátů, přidaných barviv a konzervantů

Tipy k použití

Čistí a leští zrcadla a pochromované povrchy

Nalijte plně koncentrovaný přípravek do rozprašovače. Nastříkejte na zrcadlo ze vzdálenosti 15 – 20 cm. Setřete papírovým ručníkem nebo hadříkem bez chlupů. Nepoužívejte přípravek na přírodní mramor, vápenec nebo jiné porézní povrchy.

Čistí WC mísy

Nalijte na stěny mísy a do mísy cca 100 ml čističe a nechejte působit minimálně 15 minut, poté očistěte kartáčem a spláchněte. Pokud chcete odstranit usazeniny vodního kamene ze dna mísy, pokuste se nejprve vytlačit WC kartáčem většinu vody z mísy od odpadu. Poté nalijte do mísy cca ¼ litru čističe a nechejte působit nejlépe přes noc. Poté očistěte kartáčem a spláchněte.

Odstraňuje usazeniny mýdla ze sprchových závěsů a keramických dlaždic

Postříkejte skvrny koncentrovaným přípravkem a jednoduše setřete nebo opláchněte.

Čistí a leští nerezová umyvadla, kohouty, pracovní desky, keramické dlaždice a spotřebiče

Nalijte octový přípravek do rozprašovače. Nastříkejte na znečištěný povrch ze vzdálenosti 15 – 20 cm. Setřete papírovým ručníkem nebo houbou. Nepoužívejte na přírodní mramor, břidlici nebo porézní povrchy z vápence.

Odstraňuje nánosy vápence z vodovodních baterií

Namočte papírový ručník v koncentrovaném octovém přípravku a omotejte kohout na 10 minut. Odstraňte ručník a setřete nebo opláchněte usazeniny.

Čistí sprchové růžice

Ponořte pochromovanou růžici do nádobky s roztokem ¼ litru přípravku a 1 litru vody. Vařte 15 min. Pro plastové sprchy smíchejte stejné množství přípravku a horké vody a ponořte růžici na dobu jedné hodiny do roztoku. Růžici důkladně před použitím propláchněte. Pravidelné čištění každých 6 měsíců zabrání narůstání vápenatých usazenin.

Čistí podlahy

Čistí nevoskované laminátové podlahy a podlahy s keramickými dlaždicemi. Použijte roztok připravený z 1 dílu přípravku a 4 dílů vody. Nepoužívejte na přírodní mramor nebo vápenec a na mořené podlahy, které nejsou opatřeny polyuretanovým nebo jiným odolným filmem.

Odstraňuje skvrny z koberce

Odstraňuje následující skvrny z koberce: moč a fekálie domácích mazlíčků, červené a bílé víno, míchané nápoje a likéry, make-up, čaj, čokoládu, mléko, ovocný džus, hořčici, kečup. Otestujte předem stálobarevnost koberce na málo viditelné ploše.

– Seškrábněte nebo odsajte zbytky nečistot

– Naneste roztok, který připravíte smícháním 2 ml (1/2 kávové lžičky) prostředku na mytí nádobí a 250 ml teplé

(ne horké vody) za použití vlhkého hadříku. Nechejte působit 3 – 5 min.

– Odsajte dosucha, NETŘETE

– Naneste neparfemovaný přípravek za použití navlhčeného ručníku.

– Vymyjte houbou navlhčenou ve vodě

– Odsajte do sucha přitisknutím papírové utěrky na zašpiněné místo.NETŘETE

Změkčuje prádlo

Přidejte 125 ml neparfemovaného přípravku do posledního máchání. Přípravek změkčí prádlo a zneutralizuje zbytky pracího prášku.

Uvolňuje pračku

Snižuje nerozpuštěné úsady a zbytky pracího prášku v trubkách, hadicích a odpadu, které se vytvářejí, pokud je často používáno praní při nízkých teplotách. Nalijte 500 ml přípravku na dno pračky a spusťte běžný cyklus praní bez prádla při teplotě 60°C. Opakujte podle potřeby jednou za tři až šest měsíců.

Uvolňuje odpady a odstraňuje pachy z nich

Nasypejte hrstku jedlé sody do odpadu a zalijte ¼ l přípravku. Když přestane bublat, propláchněte horkou vodou. Pokud je potřeba, opakujte znovu, dokud odpad volně neodtéká.

Odstraňuje skvrny z oděvů

Odstraňuje skvrny od ovoce, marmelády, make-upu, inkoustu, hořčice, Coca-coly, kávy, deodorantu nebo antiperspirantu. Třete skvrnu lehce hadříkem namočeným v neparfemovaném přípravku a pak vyperte podle návodu od výrobce. V případě skvrn od trávy nechte oděv namočený v přípravku po dobu 2 – 3 hodin a pak jej vyperte jako obvykle. Výsledky jsou lepší, pokud odstraníte skvrnu do 24 hodin. Nepoužívejte přípravek na acetátové tkaniny, protože může narušovat vlákna.

Stabilizuje barvy

K udržení barev, které mají tendenci blednout, ponořte tkaninu před praním do roztoku připraveného smícháním 1 dílu neparfemovaného přípravku a dvou dílů vody. Poté vyperte jako obvykle. Nepoužívejte přípravek na acetátové tkaniny, protože může narušovat vlákna.

Odstraňuje skvrny od posypové soli

Otřete boty hadříkem namočeným v roztoku připraveném smícháním 15 ml (1 polévkové lžíce) přípravku a ¼ litru vody.

Eliminuje zápach z cigaret

Položte sklenici naplněnou přípravkem do místnosti, kde chcete pohltit nežádoucí zápach.

Odstraňuje nepříjemné kuchyňské pachy

Smíchejte 175 ml přípravku a 750 ml vody a vařte v otevřeném kastrolu na sporáku nebo do doby než se zápach ztratí.

Odstraňuje zápach z odpadkového koše

Nalijte přípravek do nádobky s rozprašovačem. Postříkejte stěny a dno odpadkového koše ze vzdálenosti 15 – 20 cm od povrchu. Setřete houbou dočista.

Čistí a odstraňuje usazeniny z květinových váz

Smíchejte stejný díl přípravku a teplé vody a přidejte několik kapek jemného mycího prostředku (např. na nádobí). Nalijte roztok do vázy a nechejte jej působit přes noc. Očistěte usazeniny s pomocí starého zubního kartáčku. Vyprázdněte vázu a vypláchněte ji.

Osvěžuje a prodlužuje život řezaných květin

Přidejte 30 ml (2 polévkové lžíce) neparfemovaného přípravku a 30 ml (2 polévkové lžíce) cukru na každý litr vody.

Odstraňuje minerální a vápenaté usazeniny z kávovaru

Nalijte neparfemovaný přípravek do úrovně 6 šálků a doplňte vodou na úroveň 10 šálků. Vložte čistý papírový filtr. Zapněte kávovar a nechejte projít jeden cyklus vaření, pak vylijte čisticí roztok a vyhoďte použitý papírový filtr. Spusťte nový cyklus vaření s čistou vodou, poté teprve použijte kávovar k vaření kávy. Opakujte každé tři měsíce.

Odstraňuje minerální usazeniny z konvice

Naplňte konvici do ¾ roztokem připraveným smícháním vody a neparfemovaného přípravku v poměru 1:1 a uveďte k varu. Nechejte naležet přes noc a pak vypláchněte čistou vodou.

Čistí a odstraňuje zápachy z mikrovlnné trouby

Smíchejte 125 ml neparfemovaného přípravku a 250 ml vody ve sklenici. Otevřenou sklenici vložte do trouby a spusťte mikrovlnný ohřev na nejvyšší výkon na dobu 3 – 4 min. Sklenici nechte v troubě ještě 15 min. Výpary uvolní skvrny spolu s pohlcením pachů. Vnitřek trouby jednoduše vyčistěte setřením.

Odstraňuje zbytky jídla a mycího prostředku z myčky

Nalijte 500 ml neparfemovaného přípravku na dno myčky a spusťte čisticí cyklus. Opakujte každé tři měsíce, pokud je myčka používaná denně a každých šest měsíců, když je myčka používaná 2x – 3 týdně.

Čistí a odstraňuje zápach z chladničky

Abyste udrželi chladničku čistou a bez zápachu, umyjte vnitřek chladničky roztokem připraveným smícháním vody a přípravku v poměru 1:1

.

Magazín Sluvko

2 komentářů k “RinGO, přírodní octový čistič pouze za 25,- Kč/litr”

  Lenka
  15 Listopad, 2011 - 9.23

  Firefox 8.0 Windows XP

  Bohužel není v každém obchodě, ale info o prodeji je na: mujcistic.cz

  Jana Havránková
  14 Listopad, 2011 - 13.55

  MSIE 8.0 Windows XP

  Dobrý den tento čistič je velice kvalitní a jsem s ním spokojená a prosila bych adresu,kde si jej mohu objednat třeba v 5l obalu..díky hezký den

komentář:

Citáty

hledat

4 sluvka

Video

REKLAMA

CENTRUM MODY

O nás

MAGAZÍN.SLUVKO.CZ - Magazín pro dobrou náladu a inspiraci. Čti, přispívej, komentuj a diskutuj v rubrikách s články, recepty, fotogalerie, srandičky, zajímavosti, tvoje dovolená a dalších, nebo přehraj a přidej video, vař s videorecepty. Podrobnosti a kontakt na stránce O NÁS